Rozë

(Foto) Fejuan djalin para 2 ditësh\ Ja kush është nusja e Mihrije Brahës dhe Naim Abazit

Çifti i njohur i estradës, Mihrije Braha dhe Naim Abazi, kanë pasur festë mbrëmjen e së shtunës.

Kjo pasi djali i tyre, Plator Abazi, është fejuar. Me këtë rast familja kanë organizuar një aheng familjar, ku të pranishëm kanë qenë fytyra të shumta publike.

Çifti kanë ndarë me ndjekësit e tyre në rrjetet sociale fotografitë nga ceremonia, ku duken të kenë qenë në kulmin e lumturisë, teksa fejonin djalin e tyre të vetëm.

Platori, i njohur përndryshe me nofkën ‘Plato Music’ ka ndjekur rrugën e prindërve të tij për t’u marrë me muzikë. Debutimin në muzikë, ai e pati rreth 10 vite më parë në një duet me nënën e tij, Mihrijen, të titulluar “Fama” – bashkëpunim ky që aso kohe ishte pritur shumë mirë.

Më pas, ai vazhdoi me publikimin e disa këngëve në zhanrit hip-hop, të cilat janë pritur relativisht mirë nga publiku.

MË TË LEXUARAT

To Top