Lajme

Trägjedi! Digjèn të gjallë 5 fëmijë të vegjël\ Shpërthen bombola e gazit në kopsht

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Itali. Të paktën pesë fëmijë janë dje gur për së gjalli në një kopsht, gjatë një prove për një shfaqje.

Raportohet se njëra prej tyre, 4 vjeçe ndodhet në gjendje të rëndë dhe është dërguar me helikopter drejt Milanos. Të pla gosur kanë mbetur edhe tre të rritur.

Edhe një djalë 4-vjeçar pësoi djegie të shumta dhe mbërriti me helikopterin e Brescias në Niguarda në Milano me kod të verdhë. Kodi i verdhë edhe për tre fëmijët e tjerë, dy femra 3 dhe 5 vjeç dhe një mashkull 6 vjeç, të cilët u transferuan me 118 autoambulanca tek Papa Gjon XXIII në Bergamo me dj egie të shumta.

Në vendngjarje kanë ndërhyrë pesë ambulanca dhe zjarrfikëse, si dhe dy helikopterë për shpëtimin nga Brescia dhe Bergamo. Të pranishëm ishin edhe policia lokale dhe karabinierët e Dalmine dhe Treviglio.

MË TË LEXUARAT

To Top